Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/jet.rip/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/jet.rip/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/jet.rip/www/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
{:mk}Директориум на авион / Airbus Корпоративни Jetliner (ACJ) | Авиаперевозка умерших - Груз 200

{:mk}Директориум на авион / Airbus Корпоративни Jetliner (ACJ)

{:mk}

Производител

Airbus

Фотографии

Карактеристики

Летање спектар (км) 11000
Крстарење брзина (km/h) 850
Максимална полетување тежина (кг) 75500
Кабината висина (m) 2.21
Кабината ширина (м) 3.70
Кабината должина (m) 23.78
Висина на авионот (м) 11.76
Авион должина (m) 33.84
Wingspan (м) 34.10
Максимален број на патници 48

Во Парк од страна на авиопревозниците

  • Воздухот Однапред
  • ExclusiveStyle
  • ВИП Авијација
  • ADP-Воздух
  • Стандард Аеро
  • Терминал
  • Напишете коментар

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *