Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/jet.rip/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/jet.rip/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/jet.rip/www/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
{:mk}Директориум на авион / Airbus A319 | Авиаперевозка умерших - Груз 200

{:mk}Директориум на авион / Airbus A319

{:mk}

Производител

Airbus

Фотографии

Карактеристики

Летање спектар (км) 7200
Крстарење брзина (km/h) 895
Максимална полетување тежина (кг) 75500
Кабината висина (m) 2.13
Кабината ширина (м) 3.70
Кабината должина (m) 23.78
Висина на авионот (м) 11.80
Авион должина (m) 33.80
Wingspan (м) 34.10
Максимален број на патници 132

Во Парк од страна на авиопревозниците

 • AEROjet
 • Авијација Брокер GmbH
 • Бизнис Џет Услуга
 • Eurojet
 • Меѓународниот Воздушен Повелбата
 • LUXAVIA (LUXAVIA)
 • MJet
 • НОВА РУСКИ АВИОНИ Група
 • Peremena Avia
 • SkyTravel
 • Светот Avia Авиони Компанија
 • САС на воздухот групи
 • Напишете коментар

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *